Ρόδος: Τραγωδία μέσα στο γήπεδο – Πέθανε την ώρα του αγώνα

Σοκ στο Δημοτικό Στάδιο της Ρόδου – Κατέρρευσε άντρας την ώρα του αγώνα – Έφυγε ο προπονητής στη μέση του παιχνιδιού

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του παιχνιδιού Διαγόρας-Καλαμάτα, ένας φίλαθλος του «Γηραιού», αισθάνθηκε αδιαθεσία. Οι γιατροί του γηπέδου έσπευσαν να του προσφέρουν τις πρώτες βοήθειες.

Μετά από λίγη ώρα τον άτυχο άντρα παρέλαβε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και τον μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου, όπου δυστυχώς κατέληξε παρά τις προσπάθειες των γιατρών.

Ο προπονήτης του Διαγόρα, αποχώρησε στο ημίχρονο της αναμέτρησης για να βρεθεί κοντά στον πατέρα του και να διαπιστώσει ο ίδιος σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Διαγόρας, η ομάδα του προπονητή που «έχασε» τον πατέρα του, νίκησε με 1-0 την Καλαμάτα και πήρε το προβάδισμα για την άνοδο.

Πηγή: 12vima.gr